Kısa Haberler

Ömer Çelik: Bu kadar sayıda askerin bir araya gelerek bildiri yayımlaması her demokraside anormaldir. Bunu normalleştirmeye çalışanlar zımnen buna destek vermektedir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “(Bazı emekli amirallerin açıklaması) Bir gece yarısı gerçekleştirilen bu eylem kesinlikle art niyetli bir girişimdir.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kanal İstanbul’a karşı çıkanlar en büyük Cumhuriyet ve Atatürk düşmanıdır.

Erdoğan: “Montrö’nün ülkemize sağladığı kazanımları önemli görüyor, daha iyisi için imkan bulana kadar bu sözleşmeye bağlılığımızı sürdürüyoruz.”

Ankara İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu yarından itibaren 5,6,7 ile lise hazırlık 9,10,11. sınıflarda tam zamanlı uzaktan eğitime geçilmesi kararı aldı.

Gülben Ergen: Magazin dünyasından çıkıp internette klasikleşen ‘Bana, unutmayın ki hiç bir şey olmaz’ dijital dünyada yaşamına devam etmek için #NFT’ye dönüşüyor. NFT serimizin ilk versiyonu Rarible üzerinden açık arttırmaya sunuldu.

‘Ne güzel gülüyorsun Andre! Oysa çok gülenlerin yüreğinde keskin bir acı saklıdır.’ Bu hiç değişmez. En çok gülenin içi daima acı doludur.

Düşünür dururum. Şu dünyaya ne ettim? Şu dünyada ne gördüm? Neye geldim? Neden gidiyorum? Ne yaptım?

533 milyondan kullanıcının Facebook kişisel verileri korsan bir forum sitesinde yayınlandı.İçerisinde 20 milyon Türk kullanıcının bilgileri de yer alıyor.

Tayvan’da kıskançlık krizine giren bir kadın, uyuyan 52 yaşındaki sevgilisinin cinsel organını kesip tuvalete attı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 103 amiralin bildirisine soruşturma başlattı.

Sağlık Bakanı Koca: “65 yaş üstü büyüklerimizin son bir ayda toplam vakalar içindeki oranı %14,39’dan 11,3’e düştü. Gençlerin aktif vakalar içindeki oranı ise artıyor. Gençlerimizi de koruyacağız.”

Zonguldak’ta, 5 aydır kayıp olan ve ailesinin kayıp ihbarında bulunmadığı öğrenilen 32 yaşındaki bir kişinin cansız bedeni, toprağa gömülü hâlde bulundu. Cinayeti, kişinin babasının gerçekleştirdiği ortaya çıktı.

Bursa’da, iki çocuk annesi bir kişi, bunalıma girince doğal gaz ocağını açarak intihara kalkıştı. Hayati tehlikesi bulunan anne ve 2 çocuğu hastaneye kaldırıldı.

Yemeksepeti’nin CEO’su Nevzat Aydın’dan açıklama: (Siber Saldırı) ‘Hislerimi ifade edecek kelime bulmakta zorlanıyorum’

Antalya’da ailesiyle birlikte Köprüçay Irmağı kenarında piknik yaparken kaybolan down sendromlu 10 yaşındaki Rafettin Uğur Çimen’in, yaklaşık 12 kilometre ötede ırmak kenarında cansız bedenine ulaşıldı.

Meteoroloji Bölge Müdürü, “UFO gördüğünü söyleyen de, camları sileceği ya da çamaşır asacağı zaman havayı merak eden de meteoroloji müdürlüklerini arıyor.” dedi.

İstanbul Üsküdar’da 500 kişilik partiye polis baskın yaptı. Bir kadın “Bekçilerin başı benim dayım, hepinizi yakarım” diyerek ekipleri tehdit etti.

Gergerlioğlu’nun oğlu Salih Gergerlioğlu, “Babam, Sincan 2 Nolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na götürüldü” açıklaması yaptı.

Süleyman Soylu: “Haziran ayı sonu itibarıyla tüm illerde acil çağrılar için tek numara olarak 112’yi kullanmaya başlayacağız.”

Yeni karara göre yurt dışından bakım ve tamire gelen otomobillerden 600 euro geçiş ücreti alınacak.,

Cumhurbaşkanı kararıyla Sağlık Bakanı yardımcısı Emine Alp Meşe görevden alındı, yerine Tolga Tolunay atandı.

İspanya’da yüzerken de maske takmak zorunlu oldu.

Emekli amirallerin bildirisine TCK 316 soruşturması: ‘Öncülük eden isimler belirlendi, ifadeye çağrılacaklar’

Tapu ve Kadastro Erzincan 24. Bölge Müdürlüğü: Biz buradayız! Devletimize, Milletimize, demokrasiye ve hükümetimize sonuna kadar sadık ve bağlıyız.

İnce: Montrö konusu denizcilerin, amirallerin işidir. Bu konuda konuşanlar değil, konuşmayanlar sorgulanmalıdır.

Türkiye’de son 24 saatte 41 bin 998 kişinin testi pozitif çıktı, 185 kişi hayatını kaybetti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: “Kanal İstanbul’u yapacağız! Şimdi her zamankinden daha çok inanıyoruz.”

Fransa, tehlikeli olduğu gerekçesiyle hacamatı yasaklamayı planlıyor.

Beşiktaş Yöneticisi Emre Kocadağ: “MHK, Halil Umut Meler’i atamak istiyorsa haftaya da bizim maçımıza atasın. Hodri meydan, atasınlar bakalım.”

Muhalefet hakkında Fahrettin Altun: “Ortak oldukları en önemli nokta Hakk’ın ve halkın karşısında olmak. Bir kere de millî iradeden ve demokrasiden yana olun! “

Ukrayna, Rusya`nın Ukrayna toprakları üzerinden gaz taşımacılığını zamanla azalttığını açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir