Şimdi üye Ol

Giriş

kayıp Şifre

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Girş Yap

Şimdi üye Ol

ABD’de çocuklarda vaka artışı yaşanıyor

ABD’de çocuklarda vaka artışı yaşanıyor

ABD’deki yeni tip koronavirüs çocuklara yöneliyor. Delta varyantı ülke çapında vakalarda artışa neden olurken, ABD’deki COVID-19 vakalarının yüzde 15’ini çocukların oluşturduğu bildirildi.

Amerikan Pediatri Akademisi tarafından toplanan yeni verilere göre, 29 Temmuz – 5 Ağustos arasındaki iki haftalık dönemde çocuklarda yaklaşık 94 bin COVID-19 vakası rapor edildi ve akademi bunu devam eden önemli bir artış olarak nitelendirdi.

Çocuk vakalar hızla artıyor Salgın, toplam çocuk vaka sayısını yüzde 4 artırdı. Çocuk vaka sayıları temmuz ayının başından beri istikrarlı bir şekilde artıyor.

Little Rock’taki Arkansas Çocuk Hastanesi, 18 yaşın altındaki COVID-19 için başvuran 23 hastanın 10’unun yoğun bakımda olduğunu ve beşinin ventilatöre bağlandığı bildirdi.

Pandemi başladığından bu yana, yaklaşık 4,3 milyon çocuğun testi pozitif çıktı.

Amerikan Pediatri Akademisi, çocuklar arasında COVID-19’a bağlı ciddi hastalıkların nadir görülmesine karşın , fiziksel ve zihinsel sağlıkları üzerindeki uzun vadeli etkilerinin belirsizliğini koruduğunu belirtti.

%d blogcu bunu beğendi: