Diyarbakrı Annelerinin Sayılar Geçen Gün Artıyor.

Diyarbakrı Annelerinin Sayılar Geçen Gün Artıyor.

Diyarbakır’da HDP İl Cumhurbaşkanlığı Binası önünde dağa kaçırılan annesinin çocukları için yapılan çocuk nöbetine bir aile daha katıldı.
Diyarbakır’ın annesi 3 Eylül 2019’da HDP İl Binası’ndaki oturma eylemine devam etti. Diyarbakır’ın çocuğu dağa kaçırıldı. Diyarbakır’ın annesinin çocuk gözlemine bir aile daha katıldı.
HDP valisi önündeki oturma eylemine katılan aile sayısı 230’a ulaştı. 3 Eylül 2019’da başlayan operasyona bir aile daha katıldı. Zeliha Çelik, kızı Devlet için Osmaniye’den Diyarbakır’a gitti.
Osmaniye’den 17 yıl önce kandırılarak dağa götürülen kızı Devlet Çelik için gelen anne Zeliha Çelik (ortada) de oturma eylemine dahil oldu.
Kızı için bir evlat edinme formu oluşturmaya başladı ve 17 yıldır ondan haber alamıyor.
“Kızıma HDP’yi verin” Çelik, “Kızımın orada ne işi var? Kızımı aldattılar, götürdüler, görmeme izin vermediler. Kızımın PKK’dan ayrılmasını istiyorum. Berbat bir durumdayız. Babası ben” dedi.
Ben de hastayım.Televizyonda annelerin hareketlerini gördüm.Kızımla buluşmaya katılmak istiyorum.Kızımı istiyorum.
Onun teslim olmasını istiyorum.Yeter artık gözyaşlarım bitsin. HDP kızıma versin. Kızım beni duyabiliyorsa gel ve teslim ol. Annene gel kızım korkma. “Diyor. Evlat edinme gözlemine katılan aile sayısı 230’dur. Şu ana kadar 25 aile çocuklarına kavuştu.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: