Dünya’da En Çok Takip Edilen Youtuber

Dünya’da En Çok Takip Edilen Youtuber

Mayıs 2021 verilerine göre popüler video uygulaması Youtube’da en çok izlenen güzellik ve moda kanalları açıklandı.
Sonuç olarak, Meksikalı güzellik/moda blogcusu Yuya, 24,6 milyon abonesiyle platformda en çok aboneye sahip güzellik içeriği yaratıcısı oldu.
Medya takip ajansı Ajans Press’in Statista verilerinden edindiği bilgilere göre Youtube’da en çok takip edilen hesaplar belirlendi. Sonuç olarak, Meksikalı güzellik blogcusu Yuya, 24,6 milyon abonesiyle platformda en çok abone sayısına sahip güzellik içeriği yaratıcısı oldu.
Bunlar arasında en çok makyaj, cilt bakımı eğitimi, kozmetik ve ürün önerileri, moda ve güzellik bilgileri yer aldı. jeffreestar 16,4 milyon abone ile ikinci, Musas 15,1 milyon takipçi ile üçüncü, Nikkie Tutorials 13,8 milyon ile dördüncü ve Zoella 11 milyon ile beşinci sırada yer aldı.
Medya bekçilerinin medyaya yansıdığı sosyal medyadaki haber miktarını kontrol etti.
Digital News Archive tarafından derlenen bilgilere göre bu yıl sosyal medya ile ilgili 92.000.000.592 haberin medyaya yansıyacağı belirlendi.
Sadece Youtube ile ilgili haberler 15.000 693 olarak görülmektedir.
Ülkemizde Youtube’da içerik üretimi oldukça yaygın olsa da, Danla Bilic, Duygu Özaslan, Merve Özkaynak ve diğer estetik/stil Youtuber’larının da medyada yer aldığı görülüyor.

KAYNAK: İHA

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: