Fenerbahçe’de Teknik Lider Arayışı… Hoca kim olmalı?

Ali Koç’un aklında Fenerbahçe’nin baş gündeminde (yarım ağızla da olsa yalanlanmasına rağmen) Rafa Benitez var. Ali Koç’un Rafael Benitez ile 2+1 yıllık anlaşma sağladığı iddia ediliyor.

Rafa Benitez doğru hoca mı?

7 yıllık şampiyonluk özleminden sonra Fenerbahçe’nin ekol oluşturmak adına zaman yaratma şansı kalmadı diyebiliriz.Özellikle taraftarın beklemeye tahammülü kalmadı. Kupa koleksiyoncusu Rafa Benitez’in son yıllarda düşmüş formuna karşılık yeniden ‘prime’ dönemine yükseliş için Fenerbahçe’nin büyük şans olduğunu söylemek mümkün.
Benitez Fenerbahçe’nin yıllardır özlemini çektiği hücum futbolu ve şampiyonluk isteyen takım oyunu anlayışı için biçilmiş kaftan.

Bir diğer yandan Rangnick ismi de gündemde.

Rangnick getirdiği sistemle ve yetiştirdiği hocalarla ünlü olmuş bir teknik adam…
Ancak Rangnick 23 yaş üstü oyuncuyla çalışmayı reddediyor. Bu da Fenerbahçe’nin 27 yaş üstü ortalaması olan kadrosuyla ters düşüyor.Ali Koç’un Fenerbahçe’de ekol yaratmak anlayışıyla örtüşürken artık şampiyonluk için bir sene daha beklemek istemeyen Fenerbahçe’li taraftarın bu ekolla çakıştığını söylemek mümkün. Rangnick zaman verilmesi gereken bir teknik adam olduğundan şu an için uygun değil. Şampiyonluğun gelmesinin ardından bu isimle anlaşılabilir.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: