Şimdi üye Ol

Giriş

kayıp Şifre

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Girş Yap

Şimdi üye Ol

Hadımköy’de kaybolan 3 çocuk aranıyor

Hadımköy’de kaybolan 3 çocuk aranıyor

Hadimköy’de oturan 15 yaşındaki Eslem Tuana Yüksel, 13 yaşındaki Efsa Yüksel ve 11 yaşındaki Nazar Memiş’e dün akşam saatlerinden beri ulaşılamıyor. Eslem Tuana Yüksel, Efsa Yüksel ve Nazar Memiş ailelerine piknik yapacaklarını söyleyerek dışarı çıktı. 2’si kardeş 3 kız geri dönmeyince aile aramaya çıktı. Kızlarını bulamayan aileler polise haber verdi. Polis ekipleri kayıp kızları bulmak için çalışma başlattı.

 

Çantalarına kıyafet koydular Kayıp Eslem Tuana ve Efsa’nın annesi Semra Yüksel, “İki kızım saat 17.30 gibi ‘Bahçede piknik yapacağız’ diyerek evden çıktı. Ben de izin verdim. Evde çantalarına kıyafet koydular.

 

Kıyafetleri sorduğumda ‘Anne arkadaşıma vereceğim ve bebeklerimize kıyafet dikeceğiz’ dediler. Akşam hava kararınca eve gelmediler. Ben de dışarı bakmaya çıktım. Yolda üçüncü kaybolan kızın annesini gördüm. O da kızını aramaya çıkmıştı. Ancak kızlarımızı bulamadık” dedi.

 

İstanbul’da evden piknik yapmak için çıkan 3 kız çocuğundan dünden beri haber alınamadı. Polis ekiplerinin arama çalışmaları sürüyor. https://t.co/UxHC5HfUug pic.twitter.com/ITFwovPucF   “Sosyal medya üzerinden Özbek kişilerle konuşmuş” Anne Semra Yüksel, “Polis kızların otobüs kartlarını kontrol etti ve kullanılmamış. Yine büyük kızım Eslem Tuana, en son sosyal medya üzerinden Özbek kişilerle konuşmuş. O kişiye ‘Ben basketbol oynamaya gideceğim’ demiş. Şimdi bu Özbek kişi gözaltına alındı” diye konuştu.

 

“Sizi çok seviyorum, ne olur geri dönün” Anne Yüksel, “Eslem Tuana, Efsa ve Nazar aralarında başka bir kız arkadaşlarına, ‘Biz üniversiteyi kazanınca Kore’ye gideceğiz. Korece öğreneceğiz’ demiş. Eslem Tuana ve Efsa bu Kore dizilerinin hayranıydı.

 

Polis kızlarımın tabletlerini inceledi, gördük ki hep onları izlemişler. Buradan kızlarıma sesleniyorum. Biz size bir şey yapmayacağız. Lütfen eve dönün. Kardeşiniz sizi bekliyor. Sizi çok seviyorum ne olur geri dönün” ifadelerini kullandı.

 

“Evde bile yalnız duramayan bir çocuktu” Nazar’ın annesi Semiha Memiş ise, “Nazar arkadaşlarıyla piknik yapmak için evden çıktı. Yanına bir çantada aldı. Çantanın içine baktığımda sadece oyuncak vardı. Bizim çocuğum akşam ezanı okunmadan eve gelirdi. Evde bile yalnız duramayan bir çocuktu.

 

 

Nazar yavrum perişan oldum. Korkup da gelmemezlik yapma” sözleriyle kızına seslendi.

%d blogcu bunu beğendi: