Şimdi üye Ol

Giriş

kayıp Şifre

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Girş Yap

Şimdi üye Ol

İsrail’de son 6 ayın en yüksek günlük vaka sayısı kaydedildi

İsrail’de son 6 ayın en yüksek günlük vaka sayısı kaydedildi

Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, son 24 saatte 6 bin 275 kişinin COVID-19 testinin pozitif çıktığı, 17 hastanın da hayatını kaybettiği belirtildi.

Böylece ülkede virüs nedeniyle yaşamını yitirenlerinin sayısının 6 bin 559’a, toplam vaka sayısının 908 bin 332’ye ulaştığı ifade edildi.

Aktif vaka sayısının 35 bini geçtiği ülkede hastalardan 394’ünün durumunun ağır olduğu kaydedildi.

Açıklamada ayrıca son bir günde tespit edilen vaka sayısının, yaklaşık 9,3 milyon nüfusa sahip ülkede 8 Şubat’tan bu yana kaydedilen en yüksek günlük vaka sayısı olduğuna işaret edildi.

Vakalarda Delta varyantı etkisi Yerel basında yer alan haberlerde, İsrail’de görülen yeni vakaların yüzde 90’ının ilk olarak Hindistan’da tanımlanan Delta varyantı kaynaklı olduğu ifade ediliyor.

Geçen aylarda aşılama sayesinde salgını kontrol altına almayı başa ran İsrail’de son günlerde Delta varyantı nedeniyle COVID-19 vakalarındaki hızlı artış dikkati çekiyor.

İsrail’de haziran ayının başında günlük vaka sayısı 20’nin altına düşmüş, toplam aktif vaka sayısı da 186’ya kadar gerilemişti

%d blogcu bunu beğendi: