Şimdi üye Ol

Giriş

kayıp Şifre

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Girş Yap

Şimdi üye Ol

Kızılaydan yangınlarda uyulması gereken kurallar için broşür

Kızılaydan yangınlarda uyulması gereken kurallar için broşür

Kızılaydan yapılan açıklamaya göre Kızılay Akademi, yangınlarda doğru davranış kuralları çalışmalarını güncelledi. Yangına maruz kalanların ve yangınlara müdahale için gönüllü olanların uyması gereken kuralları broşür haline getiren Kızılay, daha fazla insana ulaşabilmek için bunları sosyal medya hesaplarından da yayımladı.

 

Orman yangınları sırasında uyulması gereken genel davranışlar, şu şekilde sıralandı: “Yangın başladığını fark ederseniz Alo 177 ihbar hattını arayın ve doğru konum bilgisi verin. Resmi kurumlardan gelen uyarıları ve hava tahminlerini dikkate alın. Aşırı sıcaklardan dolayı sık sık su için.

 

Hayatınız için asıl tehlikeyi oluşturan alevlerden çok dumandır, dumana karşı uygun maske kullanın. Isıdan korunmak için varsa uygun eldiven ve gözlük kullanın. Paniğe kapılmadan durum değerlendirmesi ve tahliye planı yapın. Profesyonel eğitiminiz ve teçhizatınız yoksa uzman ekiplerin yangına müdahalesini bekleyin.

 

Broşürlerde ayrıca “Binada Doğru Davranış Kalıpları”, “Tahliye Olurken Dikkat Edilmesi Gereken Doğru Davranış Kalıpları”, “Orman Yangını Sırasında Araçta Doğru Davranış Kalıpları”, “Yangınlar Sonrası Eve Dönüş”, “Orman Yangınının Ardından Çevrenin Kontrolü” ve “Orman Yangınlarının Ardından Gıda ve Suların Kontrolü” başlıkları yer aldı.

%d blogcu bunu beğendi: