Şimdi üye Ol

Giriş

kayıp Şifre

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Girş Yap

Şimdi üye Ol

Meclisin gündeminde güvenlik soruşturmaları var…

Meclisin gündeminde güvenlik soruşturmaları var…

TBMM’de, AK Parti ve MHP kongreleri nedeniyle ertelenen yasama faaliyetlerine bu hafta devam edilecek. Güvenlik soruşturmasıyla ilgili teklif Genel Kurul’da görüşülecek.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde, AK Parti ve MHP kongreleri nedeniyle ertelenen gündem maddeleri bu hafta genel kurulda ele alınacak.

Gündemdeki başlıklardan biri ise güvenlik soruşturmaları. Teklifle, güvenlik soruşturmaları nesnel verilere dayanacak.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Milli Savunma Bakanlığı ve istihbarat birimlerine girişte güvenlik soruşturması yapılacak. Cezaevi çalışanları ve üst düzey kamu yöneticileri de güvenlik soruşturmasına tabi olacak

Teklifte, kamuya ilk kez atanacakların tümü için arşiv araştırması istenecek.

AK Parti’de grup başkan vekillikleri için seçim yapılacak

Büyük kongrenin ardından AK Parti, ilk grup toplantısını Çarşamba günü gerçekleştirecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, milletvekillerine hitap edecek.

Grup toplantısının kapalı oturumda ise Grup başkan vekillikleri için seçim yapılacak. Mahir Ünal ve Mustafa Elitaş yeni grup başkan vekilleri olacak.

Meclis Grup Başkanı Naci Bostancı ile grup başkan vekilleri Bülent Turan, Mehmet Emin Akbaşoğlu ve Cahit Özkan ise görevlerini sürdürecek.

Cevap bırakın

%d blogcu bunu beğendi: