Şimdi üye Ol

Giriş

kayıp Şifre

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Girş Yap

Şimdi üye Ol

Muğla’nın alevlerle savaşı sürüyor

Muğla’nın alevlerle savaşı sürüyor

Muğla Yatağan’da başlayan ve Aydın’ın Çine’ye ulaşan yangın, büyük ölçüde kontrol altına alındı. Ekipler dağlık alanda yer yer tütme görülen alanlara havadan ve karadan müdahalesini sürdürüyor. Muğla’da Köyceğiz, Kavaklıdere, Milas ve Seydikemer ilçelerinde de yangınlardan etkilenen alanlarda çalışmalar devam ediyor.

 

Yangının büyük ölçüde kontrol altına alındığı yerlerde soğutma çalışması yapılıyor.

Ancak Köyceğiz’deki yangın, rüzgarın da etkisiyle geniş bir alanda etkisini sürdürüyor. Ulaşımın olmadığı sarp arazide devam eden yangınlara havadan müdahale ediliyor. Muğla’da 3 bin 600 personel, 630 arazöz, 128 iş makinesi, itfaiye aracı, su tankeri, TOMA çeşitli kurumlara ait araçlarla yangınlara müdahale ediyor. Çalışmalara 4 uçak, 38 helikopter havadan destek veriyor.

 

Uçak ve helikopterler 29 Temmuz’dan bu yana 10 bin aşkın sorti yaptı ve yanan alanlara 180 bin ton su bıraktı. Ukrayna’dan gelen ve gece görüş imkanına sahip 4 helikopterle yangınlara gece de müdahale ediliyor.  Yanan ağaç ormancıların üzerine devrildi.

 

Muğla’nın Menteşe ilçesi Şenyayla Mahallesi Kurtalan mevkisinde çıkan orman yangınlarını sürdürmeye çalışan orman işçileri Selim Korkmaz ve Hakan Tutuş’un üzerine yanan ağaçlardan biri devrildi.

 

İhbar üzerine bölgeye askeri helikopter sevk edildi. Yaralı orman işçilerine ilk müdahale olay yerinde yapıldı.

 

İşçilerden biri sarp ve kayalık bölgeden sedyeyle taşındığı askeri helikopterle, diğer işçi ise ambulansla Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

 

Orman işçilerinin kurtarılma anlarını bölgedeki bir vatandaş cep telefonu kamerasıyla kaydetti.

%d blogcu bunu beğendi: