Şimdi üye Ol

Giriş

kayıp Şifre

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Girş Yap

Şimdi üye Ol

Nijerya’da 16 kişi silahlı çetelerin elinden kurtarıldı

Nijerya’da 16 kişi silahlı çetelerin elinden kurtarıldı

Kaduna Eyaleti İç Güvenlik ve İçişleri Komiseri Samuel Aruwan, eyaletin Jem’a bölgesinde silahlı çete üyelerinin iki saldırı girişiminin engellendiğini söyledi.

 

Silahlı çetelere karşı düzenlenen operasyonda ise 16 kişi kurtarıldı. Güvenlik güçlerinin Maikwandaraso bölgesinde düzenlediği operasyonda çok sayıda çete üyesi etkisiz hale getirildi. Bu arada rehinelerin ne zaman kaçırıldığına ilişkin bilgi paylaşılmadı.

 

Motosiklet kullanımı yasaklanmıştı Ülkede son zamanlarda silahlı kişilerin motosikletlerle saldırılar düzenlemesi nedeniyle bazı eyaletlerde motosiklet kullanımı yasaklanmıştı.

 

Bölge, zaman zaman hayvancılıkla meşgul olan Fulaniler ile çiftçilikle geçinen bazı kabileler arasında şiddetli çatışmalara sahne oluyor. Kaduna eyaletinde geçen sene silahlı kişilerin düzenlediği saldırılarda 937 kişi hayatını kaybetmiş, 1972 kişi kaçırılmıştı. Hayvanlarını otlatmak için ülkenin güneyine göç eden Fulaniler, çiftçilerin hayvanlarını çalmaya çalıştığını ve kendilerine saldırdığını iddia ediyor.

%d blogcu bunu beğendi: