Şimdi üye Ol

Giriş

kayıp Şifre

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Girş Yap

Şimdi üye Ol

Sadi Tekelioğlu’ndan Uğurcan için flaş sözler.

17 YAŞINDAYKEN DEMİŞTİM

Uğurcan Çakır için 17 yaşındayken “Avrupa’nın 5 büyük kulübünde oynar” yorumumunu yapan Tekelioğlu “17 yaşındayken söylemiştim. Türkiye’nin sayılı kalecilerinden olacak diye. Yeteneğini gördüm, meslek askını gördüm, boyunu posunu, cesaretini, ellerini ayaklarını, oyundaki rahatlığını gördüm. Bir futbolcuda olması gereken işler var. 2 maç oynamış sanki yılların milli takım kalecisi, 50-60 metreye eliyle, ayağıyla atabiliyor. Penaltı kurtaramıyordu, şimdi onu da yaptı. Çok şanslı bir şekilde ilerliyor. 

KADROYA BAKMADAN GİTTİ, AZARLADIM…

A Takımda ilk ben oynattım, Nazilli ile kupa maçı vardı. Orada ona şans verdim. İyi de maç çıkarmıştı. İlginç de hikayesi var, o dönem Onur ve Esteban vardı, oynamayacağını düşünerek gitmişti. Daha sonra onu aradım, niye kadroya bakmadığını söyledim. Onur ve Esteban var dedi. Geri çağırdım baya da azarladım onu. 6 sene oldu…

TÜRKİYE REKORU KIRACAK

Uğurcan Çakır’ın artık kariyer planlaması yapması gerektiğini ifade eden Tekelioğlu “Ayrılması lazım, artık belli bir yere geliyor. Giderken de para kazandıracak. 20-25’den aşağı transfer olacağını sanmıyorum. Trabzon ve Türkiye tarihinde böyle bir transfer yok. Trabzonspor güzel bir iş yapıyor, sonraki satıştan da para talep ediyor. Daha yüksek rakamlar olacak. Uğurcan’ın satılması lazım, arkasındaki Erce’de kötü kaleci değil. Kalecilere şans verildikçe güzel işler yapıyorlar. Beşiktaş’ta Ersin, Göztepe’de İrfancan gibi isimleri görüyoruz. Trabzonspor Uğurcan gibi bir kaleci bulabilir. 

PREMİER LİG’E GİDER

Uğurcan Çakır’ın Premier Lig’e gidebileceğini ifade eden Tekelioğlu “Uğurcan büyük bir ihtimalle Premier Lig’e gider diye düşünüyorum. Önemli bir menajerle anlaştı. Premier Lig bütün dünyada naklen yayın hakkı olan bir ülke. Barcelona’nın sıkıntı yaşaması sonrası İspanya’nın pek espirisi kalmadı, Büyük paraları Fransa verebilir ama forma şansı bulması zor. Oynayıp gelişmesi açısından uygun tercih Premier Lig olur. 5 büyük takım Arsenal, Manchester City, Manchester United, Chelsea, Liverpool’a gidebilir. İtalya’ya gideceğini düşünmüyorum. 

GÜNEŞ İLE MUKAYESE EDİLMEZ

Şenol Güneş ile kıyaslama yapan Tekelioğlu “Şenol Güneş’in kalecilik dönemini biliyorum. Uğurcan daha üst seviyede, mukayese edilmez. Şenol Güneş cepheden iyidi ama Uğurcan yan toplarda daha iyi. O zaman ki forvetlerde oynayan oyuncularla şimdikiler aynı değil. Güneş’in döneminde rakip takım kornerleri bile zor gelirdi. 3 pozisyon olurdu olmazdı. Şimdi öyle değil, Hatay ve Beşiktaş maçını göz önüne getirelim. Net 10 pozisyon var ve Uğurcan bu maçları sahaya takıma yansıtmayı başarabiliyor. Yolu açık olsun. “

Cevap bırakın

%d blogcu bunu beğendi: