Şimdi üye Ol

Giriş

kayıp Şifre

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Girş Yap

Şimdi üye Ol

Şenol Güneş: Kalan maçları kazanırsak büyük avantaj yakalarız

Şenol Güneş: Kalan maçları kazanırsak büyük avantaj yakalarız.

“Hollanda sert bir takım, Norveç’i daha sert bir takım olarak düşündük ama o sertliği gösteremediler. Letonya öyle değil… Direkt rakibe giren futbolcuları var. Bunlara da kendimizi hazırlıyoruz. Tekmelere kafa koyacağız”

“Kağıt üstünde favori olmak çok önemli değil. İlk 2 maçta farklı bir oyun vardı. Bu maçta da farklı bir oyun olacak. Oyuncuların yeteneklerine ve karakterlerine güveniyorum. Keşke kolay olsa da farka giderek 3 puana ulaşsak.”

“Hollanda ve Norveç’e karşı puan avantajımız var, kalan maçları kazanmamız da bize büyük avantaj sağlar.”

“Bilinmeyen bir takıma karşı oynayacağız ama bildiklerimizi oyunculara ne kadar aktarırsak o kadar iyi. Sonuna kadar 3 puanı kovalayıp disiplinden kopmayan bir takım olacağız.”

“Hakemlerle krampon kavgası yaptık. 3 oyuncumuz rövanşta oynamadı. O zaman da az atak yapıp gol atmışlardı, şimdi de öyle oynuyorlar. Kuzey Avrupa ülkelerinin sertlikleri, oynamayı zorlaştırıyor.”

Güneş: En iyi kadroyla sahaya çıkacağız

“İlk kadroya davet ettiğimiz kadrodan şu anda 8 futbolcumuz yok. Milli Takım’a Alpaslan (Göztepe), Bünyamin (Ümit Milli) ve Enes’i (Ümit Milli) aldık. Yeni oyuncularımız olacak. Bazı arkadaşlarımız takımdan ayrılacak. Bu yolda çıkan zorlukları birlikte aşacağız. Herkes oynamak istiyor. Bu güzel bir şey. Yarın çıkarabileceğimiz en iyi kadroyla sahaya çıkacağız.”

Letonya ile oynanan baraj maçına dair…

“Bir maçtan ders çıkarmak değil, oynadığımız oyundan dersler çıkarmak lazım. O Letonya maçında başarısız olduk. Olağanüstü koşullarda oynadık. Buz gibi bir saha vardı. maçtan önce sahayı sulayıp buz gibi bir zemin oluşturdular.”

“O takım iyi bir iş yaptı ama…”

“2002 takımı çok iyi bir takımdı, bu da çok iyi bir takım. O takım bir iş yaptı bitirdi, bunlar yeni başlıyorlar. Avrupa Şampiyonası iyi bir imtihan olacak. Biz eğer Dünya Kupası’na katılırsak, bu oyuncuların önü açık. Şimdi 10, 20, 30’sa; o zaman 50-100 olacak. Başarıları hem kendilerini, hem ülke futbolunu hem de gelecek nesilleri ilgilendiriyor. Gelecek nesillere idol olacaklar.”

“Biz üretim yapacağız”

“Kulüpler başarılı, milli takım başarısız ya da tam tersi konuşuluyor. Bu önemli değil. Biz üretim yapacağız. Türkiye hoca da üretir, futbolcu da üretir. Yeterli zaman ve imkan verilirse, kavga etmeden tartışılırsa her şey olur.”

“Bir sistem oturtmalıyız”

“Bu takımı tek başıma iyi hale getirmedim. Ben medyayla çok iç içe oldum. Zaman zaman bazı arkadaşlarımız kadro dışı kaldılar ama anlayış gösterdiler. Bir takım ortaya çıkıyorsa Türkiye’deki kulüplerde, kulüp içi kulüp dışı herkesin emeği oluyor. Bir sistem oturtmalıyız. O zaman kişilere takılmayız. Sistem kalır kişiler gider. Kişileri değil kulüpleri büyütmek lazım.”

Cevap bırakın

%d blogcu bunu beğendi: