Ansızın Gelen Tatlı Krizleri İçin Üşengeç Suflesi Yapıyoruz!

Question

Parmaklarımızı yememek için kendimizi zor tutacağımız bir tarif vereceğim size, tadına kefilim beğenmeyen olursa , beni bulsun!

1- Kollarımızı sıvıyoruz;

Ansızın Gelen Tatlı Krizleri İçin Üşengeç Suflesi Yapıyoruz!

Üzerimize rahat bir kıyafet giyelim, varsa saçlarımız toplayalım ve malzemeler evde var mı diye dolabı, çekmeceyi kontrol edelim.

2- Malzemeleri hazırlayalım;

Gifler Bana Aittir!

Anne ya da yetişkin dişi birey bulunan her evde mutlaka bulunan malzemeler evde yoksa tedarik ediyoruz varsa tezgahın üstüne;

2 adet yumurta

3 yemek kaşığı şeker

2 yemek kaşığı sıvı yağ

6 yemek kaşığı süt (su da olur)

2 çay kaşığı vanilya

1 çay kaşığı kabartma tozu

2 tepeleme yemek kaşığı kakao

4 yemek kaşığı un

koyuyoruz malzemelerimizi.

3- Tatlı sona bir adım kala;

Gifler Bana Aittir!

Bütün malzemeleri çırpma kabına aldıktan sonra, isteyen çatalla (ben öyle yaptım) isteyen robotla çırpabilir, malzemeleri kaynaştırıyoruz. Adeta birbirleriyle akraba oluyorlar. Kıvama gelince de (bu ölçüden iki nescafe fincanı çıkıyor haberiniz olsun sonra sen bizi neden uyarmadın demeyin canlarım kardeşlerim) nescafe fincanlarımızı yağlıyoruz ve karışımı döküyoruz ve bir kare bitter çikolatayı karışımın ortasında kalacak şekilde yerleştiriyoruz. Önceden ısıtılmış suyu derin bir tencereye dökuyoruz ve sonrasında fincanlarımızı bu tencereye ‘clop!’ diye atmıyoruz asla nazik bir şekilde koyuyoruz.

4- Son aşama;

Gifler Bana Aittir!

Su kaynayana kadar tencerenin başında bekliyoruz, su buharlaşana kadar asla Tiktok ve Instagram’a dalmıyoruz. Gözümüzü suflelerimizden ayırmıyoruz. Asla! Tencerenin ağzı açık bir şekilde 3 dakika, kapalı bir şekilde ise 5 dakika boyunca pişiriyoruz.

Ansızın Gelen Tatlı Krizleri İçin Üşengeç Suflesi Yapıyoruz!

Ve… Hazır!

Görsel Bana Aittir!
Afiyet bal şeker şifa olsun ama kalori olmasın..
0
habercikile 2 ay 0 Answers 121 views 0

bir cevap bırakın

anonim cevaplar