Çat Kapı Gidebileceğiniz Vizesiz 5 Ülke!

Question

Çat Kapı Gidebileceğiniz Vizesiz 5 Ülke!

Müthiş yağmur ormanları, renkli karnavalları ve dünyaca ünlü plajlarıyla her yıl milyonlarca turisti ağırlayan Brezilya’ya gitmek sizin de hayallerinizi süslüyorsa size harika bir haberim var. Amerika kıtasının en büyük ve en kalabalık ülkesi olan Brezilya 2004 yılından itibaren Türk vatandaşlarına vize uygulamasını kaldırdı. Brezilya ziyareti için 1 yıl içerisinde 90 gün süre şartıyla vize almanıza gerek yok fakat 90 günü geçen seyahatleri için yetkili kuruluşlara mutlaka başvurmalısınız.

Orta Avrupa’nın Gözde Ülkesi: Sırbistan
Çat Kapı Gidebileceğiniz Vizesiz 5 Ülke!
Tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra uygun tatil olması da benim için önemli kriter diyorsan, Sırbistan tam sana göre. Sırbistan diğer Avrupa ülkelerine göre daha uygun fiyatlı tatil imkanı sunuyor. Vizesiz gidilecek ülkeler arasında bulunan Sırbistan’da 90 güne kadar turistik amaçlı konaklanabiliyor. 420 yıl Osmanlı hakimiyeti altında kalan bu ülkede hamam ve camilerle de karşılaşmanız mümkün.

Doğal Güzellikler Ülkesi: Karadağ
Çat Kapı Gidebileceğiniz Vizesiz 5 Ülke!
Mavi ve yeşil üzerine kurulan Karadağ, coğrafyasıyla sizi kendisine aşık edecek. Doğal güzelliklerinin uyanı sıra tarihi dokusuyla da sizi kendine hayran bırakacak. “Balkanlardan gelen soğuk hava dalgası” cümlesi yerine “Balkanlara giden Türk tatilciler” olarak değişecek gibi Karadağ’da tam tersi her yer cennetten bir köşe. Hem tarihi yerleri görmek hem de deniz tatili yapmak isterseniz 90 güne kadar Karadağ’da vizesiz kalabilirsiniz.

Doğan Güneşin Ülkesi: Japonya
Çat Kapı Gidebileceğiniz Vizesiz 5 Ülke!
Doğu Asya’da bir ülke olan Japonya’nın yüzde 97’si adalardan oluşuyor. 127 milyonluk nüfusuyla dünyanın en kalabalık ülkelerinden biri olan Japonya, kültürü, mutfağı ve doğasıyla ziyaretçilerini mest ediyor. Unutmamak gerekir ki Japonya bayağı pahalı bir ülke. Bu acı gerçekle yüzleşmeye çalışmalısınız. Dost acı söyler. Bu yüzden çok iyi araştırma yapıp hazırlıklı davranmanızda fayda var. Japonya gezişinizde 90 günden fazla kalmayı düşünmüyorsanız vize almanız gerekmiyor.

Egzotik Cennet: Şeyseller
Çat Kapı Gidebileceğiniz Vizesiz 5 Ülke!
Masmavi bir deniz, tropikal adalar, harika kumsallar ilginizi çekiyorsa Seyşeller tam size göre bir tercih olabilir. Şeyseller ziyaretinizde her yerde şaşırtıcı bir hayvan ve bitki varlığı görebilir, şnorkelle veya tüplü dalış yaparak hayret verici sualtı dünyasını izleme imkanı bulabilirsiniz. Aynı zamanda sıra dışı vahşi yaşamın hüküm sürdüğü yüzyıllık yağmur ormanları içinde yürüyebilir, eşine nadir rastlanan siyah papağanları ve dev kara kaplumbağalarını izleme fırsatı bulabilirsiniz. Vizesiz gidilecek ülkeler arasında bulunan Şeyseller’de 90 güne kadar turistik amaçlı konaklayabilirsiniz. Bu doğal güzelliklere 90 gün yetmez ama neyse.

0
habercikile 2 ay 0 Answers 83 views 0

bir cevap bırakın

anonim cevaplar