Cinsel isteksizliğin ilacı var mıdır?

Question

Cinsel isteksizliğin ilacı var mıdır?

Cinsel isteksizliğin ilaçla tedavisi yoktur. Sadece testosteron hormonu eksik olanlarda kontrollu bir şekilde testosteron verilmesi işe yarayabilir. Testosteronu normal olan kişilere verilmemesi gerekir. Testosteronun eksikliği cinsel isteği azaltabilir ama fazlalığı cinsel isteği artırmaz.

Sertleşme ilaçlarının cinsel isteği arttırma etkisi yoktur. Bu ilaçlar zaten cinsel isteği olan ama sertleşemeyen kişilerde sertleşme sağlarlar.

Afrodizyak olduğu söylenen çeşitli yiyecek ve içeceklerin bu etkilerinin olup olmadığına dair kanıtlar yoktur. Ancak bunları yiyip içmenin kendisine iyi geleceğini düşünen kişiler psikolojik fayda görebilirler.

Hiperseksüalite (aşırı cinsel istek) diye bir şey var mıdır? 
Nadir görülür ama vardır. Cinsel istek kişinin kendisine sorun yaratacak düzeyde yüksektir, sürekli olarak cinsel fantezi içindedir ve cinsel davranış isteği vardır. Kontrolden çıkarak kendisine de zarar verebilecek çeşitli cinsel davranışlarda bulunabilir. Her türlü eşli ve eşsiz cinsel aktivitede artış olabilir. Aşırı masturbasyon, pornografi, sanal seks, telefonda seks gibi davranışlar görülebilir. Aşırı, kontrolden çıkmış korunmasız rastgele cinsel ilişkiler cinsel yolla bulaşan hastalıklar, AİDS, istenmeyen gebelikler, adli sorunlar, ilişkiyi veya evliliği sürdürme güçlükleri, aile içi şiddet gibi bir çok probleme neden olabilir. Sosyal yaşamı ve iş yaşamını da bozabilir.

Aşırı cinsel istek sadece erkeklerde mi görülür?
Hayır, hem kadında hem erkek de görülür, ancak erkeklerde kadınlara göre 3 katı fazla görülür.

0
Anonymous 2 ay 0 Answers 92 views 0

bir cevap bırakın

anonim cevaplar