Türk İnsanı İçin Gitmenin En Zor Olduğu Ülkeler!

Question

Türk İnsanı İçin Gitmenin En Zor Olduğu Ülkeler!

Büyük bir çoğunluğun hayalini kurduğu Los Angeles’ı ile, New York’u ile baştan başa gezilmesi gereken ABD, Türk insanı için şu an hayal durumda. Sadece buraya gidip gelmek için bile neredeyse 15 bin TL uçak parasını gözden çıkaracaksınız. Yaklaşık bir hafta 10 günde kalmayı düşünüyorsanız konaklamaydı, gezmeydi, içip, tozmaktı derken tam tamına en az 30 bin lirayı gözden çıkarın. O da iyimser olarak

İtalya
Türk İnsanı İçin Gitmenin En Zor Olduğu Ülkeler!
İtalya, nispeten bazı diğer Avrupa ülkelerine göre daha pahalı. İspanya, Fransa gibi turizme çok yatkın bir ülke olduğundan haliyle fiyatlarda bizim mevcut kurlarımızla insanlarımızı zorlar vaziyette. Bu ülkelere gidilecekse güzel rakamlar gözden çıkarılmalı. Örneğin bir kafede bir çaya 7 8 Euro, bir kahveye 10 Euro vermek biraz sıkar insanın canını. Ama ekonomik tatil yaparsanız bunları yapmadan da sadece gezerek, aperitif yiyecekler, ucuz hostel gibi imkanlardan yararlanarak tatilinizi geçirebilirsiniz. Bunun içinde uçak bileti dahil 12-13 bin TL gibi bir ücret ayırmalısınız.

Yunan Adaları
Türk İnsanı İçin Gitmenin En Zor Olduğu Ülkeler!
Hemen yanı başımızdaki Yunan adalarına gitmek önceden daha makuldü fiyat olarak anca döviz kurlarındaki dalgalanma ve adaların popülaritesinin artması fiyatlarında epey bir yükselmesine neden oldu. Yine de diğer 2 ülkeye göre çok yüksek olmayan bir rakamla güzel 1 haftalık bir tatil ayarlanabilir ekonomik olarak.

Avustralya
Türk İnsanı İçin Gitmenin En Zor Olduğu Ülkeler!
Eşsiz plajları, doğal güzellikleriyle bizden çok uzaklarda olan Okyanusya ülkesi de tıpkı ABD gibi kesinlikle görülmesi gereken yerlerden. Ne yazık ki gel gelelim bu uzak ülkeye gitmek rakam olarak hiçte kolay değil. Uzun mesafe, yol derken üstüne bir de paramızın değersiz olması gidilmesi imkansız ülkelerden kılıyor buralar. Temmuz ayı için gidiş dönüş bileti alsanız şu an en uygun 15 bin TL gibi bir uçak bileti parası çıkıyor.

Güney Afrika – Cape Town
Türk İnsanı İçin Gitmenin En Zor Olduğu Ülkeler!
Dünyanın göz bebeği şehirlerinden olan Cape Town tüm dünyadan her yıl milyonlarca turist çekiyor. İki okyanusun kesiştiği yerde yer alan bu doğa harikası şehir gitmenin hiç ucuz olmadığı, ateş pahası fiyatların olduğu bir yer. Pek çok Türk insanının da gözde mekanlarından bir yer ayrıca ama şu anki şartlar her kesimi zorlayacak cinsten.

Umarım ülkemizde bir gün şu kurların ateşi söner ve piyasalar eski günlerine döner de paramız yabancı paralar karşısında değer kazanır. Bir başka bence de denk gelene kadar hoşça kalın.

0
habercikile 1 ay 0 Answers 120 views 0

bir cevap bırakın

anonim cevaplar