Şimdi üye Ol

Giriş

kayıp Şifre

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Girş Yap

Şimdi üye Ol

Yangın bölgesine 79 milyon liralık yardım

Yangın bölgesine 79 milyon liralık yardım

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, orman yangınlarıyla ilgili açıklama yaptı.   Son 12 gündür yüreklerimizi yakan orman yangınlarıyla devletimizin tüm imkanlarını kullanarak büyük bir özveriyle mücadele ediyoruz.

 

Şu ana kadar 47 ilimizde çıkan toplam 239 yangının 234’ü yoğun ve gayretli çalışmalar sonucu kontrol altına alındı.   47 ilde 234 yangın kontrol altında Şu ana kadar 47 ilde çıkan 239 yangından 234’ünün kontrol altına alındığını belirten Altun, şunları söyledi: “Yangının çıktığı ilk andan itibaren büyük bir koordinasyonla sahada olan ekiplerimiz gece gündüz demeden çalışmalarını sürdürüyor. Cumhurbaşkanımızın anbean takip ettiği çalışmalara 6 bine yakın personel, 16 uçak, 9 İHA, 65 Helikopter, 150 iş makinesi ve 850 arazöz katıldı.”

 

Yaklaşık 80 milyon yardım yapıldı Afet bölgelerine 79 milyon 400 bin lira yardım yapıldığını açıklayan Altun, şöyle konuştu: “Yangının yol açtığı hasarları gidermek için 79 milyon 400 bin TL nakdi yardımın gönderildiği afet bölgelerinde 4 bin 409 vatandaşımıza barınma hizmeti veriliyor. Günlük 284 bin 852 kişi/öğün sıcak yemeğin dağıtıldığı bölgelerde 351 bin 310 kumanya vatandaşlarımıza ulaştırılmıştır. Tarım ve hayvancılık faaliyetlerinden ortaya çıkan zararlar hızla giderildiği gibi evleri yangından zarar gören vatandaşlarımızın yeni evlerinin temeli de atıldı ve inşa çalışmaları hızla başladı.

 

Devletimiz, tüm imkanlarıyla milletimizin hizmetindedir.” 252 milyon fidan toprakla buluşacak İletişim Başkanı Altun, Yıl sonuna kadar 252 milyon fidanın toprakla buluşacağının altını çizerek, “Bir kez daha ifade etmek isterim, kıymetli vatandaşlarımızın kaynağı belirsiz, asılsız haberlere itibar etmemesinde ve büyük bir özveriyle gerçekleştirilen çalışmaları doğrudan sahadan aktaran resmî kurumlarımız ve yetkili merciler üzerinden takip etmesinde büyük yarar vardır” dedi.

%d blogcu bunu beğendi: